Vítejte na stránkách obce Zbilidymapka

Naše obec se nachází v kopcích Českomoravské vrchoviny v nadmořské výšce pohybující se kolem 650 m. n. m. Může se pochlubit výhodnou polohou, neboť leží na půli cesty mezi krajským městem Jihlavou a Pelhřimovem. Plusem je také blízkost dálnice D1 (exit Větrný Jeníkov) a poutního místa Křemešník s kostelem Nejsvětější Trojice, turistickou rozhlednou a hotelem se sjezdovkou.

Obec je známa především díky krásné přírodě v jejím okolí a je tedy ideálním místem k odpočinku. Na jaře každého milovníka přírody potěší procházky probouzející se krajinou, v létě potom milovníci vody ocení možnost koupání a odpočinku u Maršovského rybníka. Podzimní měsíce jsou ideálním časem pro sběr lesních plodů a především hub a zima je zde rájem pro milovníky běžecké stopy a ostatních zimních radovánek.

Obec je vybavena vodovodem s vodou kojenecké kvality a kanalizací. Má autobusové spojení s Jihlavou, Humpolcem a Havlíčkovým Brodem. Základní škola a mateřská školka se nacházejí v sedm kilometrů vzdáleném Větrném Jeníkově. Za prací většina obyvatel dojíždí do Jihlavy.